× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Słodkowodny potwór – szczupakowy rekord Polski

Redakcja Pinbook | 10-04-2019 | skomentuj

Słodkowodny potwór – szczupakowy rekord Polski

medianauka.pl

Oceń

Szczupak to drapieżna ryba, która często nazywana jest królem polskich wód. Pojedynek z ogromnymi okazami tej ryby to marzenie niemal każdego wędkarza. W ich opowieściach ryby osiągają ogromne wymiary, które powiększają się z opowieści na opowieść. Rekord Polski, choć wiekowy, pozwala nam jednak operować konkretnymi liczbami.

  Zobacz także  


30 listopada 1976 Wacław Biegan wygrał walkę z ogromną rybą, która przy długości 129 cm ważyła aż 24,1 kg. Rekordowy szczupak został złapany na rzece Nidzie, która jest dopływem Wisły. Walka Pana Wacława z drapieżnikiem trwała prawie 4 godziny. Ostatecznie udało się mu podebrać ogromną rybę i pobić poprzedni rekord z 1970 roku. Od tamtej pory nikomu nie udało się udokumentować złowienia większego okazu. Udokumentować, ponieważ legendy i opowieści o ponad 30 kg potworach z polskich zbiorników wodnych krążą wśród wędkarzy dość regularnie. Być może już niedługo rekord zostanie zdetronizowany.

  Zobacz także  

Wszystko na temat: