× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Największy kod QR

Redakcja Pinbook | 02-08-2019 | skomentuj

Największy kod QR

pinterest.com

Oceń

Czym właściwie jest kod QR? To graficzna informacja, która dzisiaj najczęściej wykorzystywana jest do szybkiego przeniesienia użytkownika pod konkretny adres internetowy. W ostatnich latach technologia ta stała się szczególnie popularna ze względu na smartfony, które mają opcję odczytywania danych zawartych w QR kodach. Z pewnością jest to niesamowite osiągnięcie i jeden ze znaków naszych czasów – niektórzy jednak idą w nieco szalonym kierunku.

  Zobacz także  


Pole kukurydzy jako nośnik danych?

Na szalony, i jak się okazało rekordowy, pomysł wpadła rodzina Kraay z Kanady. Postanowili oni przekształcić swoje pole kukurydzy w ogromny QR code. Symbol graficzny zajmował powierzchnię niemal 29 tysięcy metrów kwadratowych i był widoczny z Google Maps. Na ziemi kukurydza ułożona w kod była istnym labiryntem – wystarczy na nią spojrzeć. Interesują Cie ogromne budowle i konstrukcje? Zobacz jak wygląda największe lotnisko na świecie.

  Zobacz także  

Wszystko na temat: