× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Największa kolekcja gumowych kaczek

Redakcja Pinbook | 31-07-2019 | skomentuj

Największa kolekcja gumowych kaczek

Oceń

Gumowe kaczki to jeden ze stereotypowych towarzyszy kąpieli w wannie. Żółte zabawki niezmiennie kojarzą nam się z relaksem, pianą i gorącą wodą. Produkcja kaczuszek na masową skalę rozpoczęła się już w XIX wieku i do dziś cieszą się one ogromną popularnością. Gumowe ptaki cieszą się popularnością zwłaszcza za oceanem. Świetnym tego przykładem jest największa w historii kolekcja żółtych zabawek, która trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

  Zobacz także  


Ponad 5 tysięcy kaczek

Charlotte Lee jest adiunktem na waszyngtońskim uniwersytecie. Bardziej znana jest jednak ze swojej nietypowej kolekcji, która w chwili ustanawiania rekordu liczyła sobie 5631 sztuk gumowych kaczek. Rekord został ustanowiony w roku 2011, a sama Charlotte przyznała, że kolekcjonuje kaczki od 1996 roku. Każda z jej zabawek jest odpowiednio wyeksponowana. Na świecie trafimy jednak na jeszcze bardziej niecodzienne rekordy, na przykład na największą kolekcję solniczek.

  Zobacz także  

Wszystko na temat: