× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Największe kraje na świecie

Redakcja Pinbook | 11-09-2019 | skomentuj

Największe kraje na świecie

Oceń


Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych na świecie istnieje 195 państw. Państw suwerennych jest jednak nieco więcej – na co dzień mówi się o około 205-207 państwach na całym świecie. Niektóre z nich to prawdziwe maleństwa i niewielkie republiki, w których żyje maksymalnie kilka milionów obywateli. Najmniejsze powierzchniowo państwa ciężko nawet znaleźć na mapie – Watykan (najmniejsze z nich) znajduje się nawet w granicach Rzymu. Są jednak państwa, które przytłaczają swoim rozmiarem i są prawdziwymi gigantami. Oto trzy największe z nich.

  Zobacz także  


Miliony mieszkańców i tysiące kilometrów

Trzecim największym krajem świata są Chiny – ich powierzchnia wynosi 9 596 960 kilometrów kwadratowych.  Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Kanada, która może pochwalić się powierzchnią równą 9 984 670 kilometrów kwadratowych. Bezapelacyjnie największym krajem świata jest natomiast Federacja Rosyjska, której całkowita powierzchnia wynosi aż 17 098 242 kilometrów kwadratowych. W pierwszej trójce największych krajów świata nie ma Stanów Zjednoczonych. USA zajmują 4. miejsce z wynikiem 9 526 468 kilometrów kwadratowych powierzchni.

Sprawdź również - Najsilniejszy kwas

Wszystko na temat: