× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Najmniejszy człowiek na świecie

Redakcja Pinbook | 13-05-2019 | skomentuj

Najmniejszy człowiek na świecie

huffpost.com

Oceń


Do 2015 najniższym człowiekiem w historii był pochodzący z Indii Chandra Bahadur Dang. Miał on zaledwie 54,6 centymetrów wzrostu. Niestety zmarł w wieku 74 lat.  Od tamtej pory rekordzistką świata w najniższy wzroście u dorosłego człowieka jest, także pochodząca z Indii, Jyoti Amge. Jej popularność znacząco wzrosła po spełnieniu jednego z jej marzeń – wystąpienia w serialu telewizyjnym. Aktorka pojawia się w produkcji American Horror Story.

  Zobacz także  


Jyoti Amge mierzy zaledwie 62,8 centymetra i ma 25 lat. Jyoiti Amge i Chandra Bahadur Dang zaliczają się do grona osób, które dotknęła choroba kośćca. Achondroplazja sprawia, że osoby borykające się z tym schorzeniem nie rosną tak, jak zdrowi ludzie. Jak widać na przykładzie Danga – choroba nie stoi jednak na przeszkodzie w osiąganiu długowieczności.

  Zobacz także  

Wszystko na temat: